• 0 850 202 85 75
  • info@autoanaliz.com.tr

BAYİLİK TEKLİFİ

GENEL ŞARTLAR

Sn. Bayi Adayımız

Oto Ekspertiz sektöründe 6 yıldır tarafsızlık ve güvenle şu anda yaklaşık 50.000 adet araca garantili olarak ekspertiz hizmeti vermiş bulunmaktayız.

Yeni çıkacak olan oto ekspertiz yasası ile, araç satışlarını noterler ekspertiz raporu olmadan yapamayacaklar ve verilen ekspertiz raporuna garanti verilecektir. Bu durumda yasa ve standartlar belirlendiğinde bizlerin yetkili Oto Ekspertiz Servisi olabilmemiz için, TUV ve TSE nin isteyeceği belgeleri almamız gerekecektir. Bu belgeler için ve müşteriler açısından kurumsal bir yapı içerisinde olmamız işlerimizi kolaylaştıracaktır.

Aynı zamanda filolar, büyük kurumsal firmalar, resmi kurumlar 2. El araç alım satımlarında bayilik çatısı altında bulunan kurumsal firmalarla anlaşma yaparak çalışacaklardır.

Yukarıda belirttiğimiz avantajlardan faydalanmak için sizlerle birlikte aynı çatı altında hareket etmek istiyoruz ve bayimiz olmak isteyen şirkete ücretsiz önerilerimiz;

Bu çatı altında bizimle birlikte olmak ve birlikte büyümek istiyorsanız, bayilik formunu doldurun ve gönderin sizinle en yakın zamanda irtibata geçelim.

TÜRKİYE’DE BAYİLİK SİSTEMİNİN GELİŞMESİ

   Türkiye’de franchise sisteminin yaygınlaşması, hem yurt dışından gelen, hem de ülke içinde oluşturulan franchise sistemlerinin artmasına bağlıdır. Ancak, gerek yurt dışından bir firmanın ana lisansörlüğü, gerekse yurt içinde yerli veya yabancı bir firmanın franchise bayiliği alınırken dikkat edilmesi gereken konular bulunmaktadır. Bunların en başta geleni sistemin ülke şartlarına ne kadar uygun olacağıdır. Bazı konular Türkiye için henüz erken olabilir, bazı konular da göründüğü kadar etkili olmayabilir. Büyük yükümlülüklere girmeden önce pazar test edilmeli, daha büyük ölçekteki girişim ondan sonra yapılmalıdır.

   Franchise mağaza ve kuruluşları satış, kârlılık ve genel performans açısından franchise olmayan kuruluşlara oranla çok daha başarılıdırlar. Bunun nedeni, üzerinde çok çalışılmış, denenmiş ve uygulamaya hazır hale getirilmiş etkili sistemlerin kullanılmasıdır.

   Türkiye’de franchise sistemi özellikle güçlü yabancı franchise firmalarının bayiliklerinde çok standart olarak uygulanmaktadır. Yerli franchise sistemleri de bu başarılı örnekleri görerek kendilerini geliştirmekte, kazandıkları tecrübe oranında da daha standart duruma gelmektedirler.

   Franchise sisteminin ekonomiye katkısı büyüktür. Öncelikle küçük ve orta ölçekli girişimcileri ekonomik sisteme sokmakta, onlara kurdukları işi kazasız belasız yürütme imkânı sağlamakta, istihdam sorununa da çok büyük katkılar getirmekte ve ekonomik hayata büyük canlılık katmaktadır. Tüketiciye sağlanan ürün ve hizmetlerde de kalite ve randıman yüksek düzeylere taşınmaktadır.

FRANCHISING NEDİR?

   Franchising sistemi, bir imtiyaz verme sistemidir. Bir ürün veya hizmetin imtiyaz hakkına sahip olan tarafın belli şartlar ve sınırlamalar dahilinde biri veya bir firmaya bu hakları vermesiyle doğan iş ilişkilerinin bütünüdür. Bu anlaşmayla imtiyaz hakkını veren taraf işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin bilgi ve desteği (know-how) ticari işleri yürütmesi için diğer tarafa verir. Franchising birbirinden bağımsız iki taraf arasında meydana getirilen sözleşmesel bir ilişki olarak tanımlanır.

FRANCHISING SİSTEMİNİN FRANCHISEE AÇISINDAN YARARLARI
İYİ BİR FRANCHISOR HANGİ ÖZELLİKLERİ TAŞIMALI?
FRANCHISING BÜYÜMENİN EN UYGUN METODLARINDAN BİRİ

Franchising, franchisor’a büyümek için kullanacağı sermaye, merkeze bağlı bölgesel yönetim ve pazarda daha hızlı yayılabilme konusunda çeşitli fırsatlar ve çözümler sunar.

Franchisee franchisor olan firmanın büyümesini (yaygınlaşmasını) sağlayacak sermayenin büyük bir kısmını karşılamaktadır. Büyüme sermayesi diye adlandırdığımız bu sermaye; yeni bir yer açma, çalışma sermayesi, mobilya- techizat için gereken sermaye, çeşitli işletme kredilerini kapsamaktadır.

Franchising, franchisor’a; farklı bölgelerde firmanın ürün veya hizmetinin sunumunu yapacak işletmelerin profosyonelce idare edilmesini sağlayacak motivasyonu tam ve etkili bölgesel yönetimler sağlar.

Pazarda yayılmak farklı bölgelerde firmaya ait yeni yerler açmayı gerektirir. Franchising sayesinde franchisor’un bu iş için ayırması gereken büyüme sermayesi, bölgesel yönetim ve bu iş için gerekli masraflar franchisee tarafından karşılandığından franchisor pazarda daha hızlı yayılabilme fırsatı bulabilmektedir.

ADAYLARDA ARANAN ÖZELLİKLER
FRANCHISEE’LERE SAĞLANAN DESTEKLER

Türkiye’de sektör yaratacak ve sektöründe kurumsallaşma sürecini tamamlamış olup 2014 yılı itibariyle hizmet veren AUTO ANALİZ OTO EKSPERTİZ SERVİSLERİ markasının sağlıklı bir şekilde gelişmesini ve büyümesini sağlayacak yeni iş ortaklarımıza her konuda destek sağlamaktır.Franchise paketimiz ile sunacağımız hizmetler:

EĞİTİM

AUTO ANALİZ OTO EKSPERTİZ SERVİSLERİkadrosuna dahil olmak ve sistemi başarı ile yürütebilmek için, öncelikle yoğun bir eğitim sürecinden geçmek zorunludur. İşletmenin başarısı tamamı ile bu eğitim programına bağlıdır.

Bu süreç ciddi bir kurs programıdır. Eğitime katılınmaması durumunda, sözleşme fesh edilecektir. Eğitim üç aşamalı olarak sürdürülecektir. Eğitim programı, yoğunluğa göre merkezimizde veya bölgelerde verilecektir.

Eğitime franchisee,teknik servis elemanları katılmak zorundadır.

Eğitim süreci; franchise sistemi, servise gelen araçların ekspertiz işleminde izlenecek yol ve özel ekipman kullanımı gibi konuları ve daha fazlasını kapsamaktadır

DENETİM

Eğitim süreci tamamlandıktan sonra,her ay denetleme yapılır.,her 3 (Üç)ayda bir genel denetleme yapılarak işletmenin karlılık hesabı,çalışanların yeterlilik derecesi test edilir ve genel nokta tesbiti yapılır.

Bu kontrollerin amacı ekspertiz işleminin başarı ile uygulanması, kalite kontrol ve tüm işletmelerde aynı standardın sağlanmasıdır.

Yine belirli zamanlarda, kalite kontrol amaçlı gölge müşteriler tarafımızdan yönlendirilmekte ve standartlara uygunluk kontrol edilmektedir.

FRANCHISE BİLGİSAYAR YAZILIMI

AUTO ANALİZ OTO EKSPERTİZ SERVİSLERİ franchise’larımızda; bölgesel, adetsel, grup bazında satışlarının, ciro, kar-zarar, maliyet, stok takibinin ve günlük/aylık/haftalık raporlamanın, teklif hazırlama, sipariş ve faturalamanın otomatik olarak yapılabilmesi için ortak bir bilgisayar yazılım tasarlanması.Bu program kullanılarak, tüm satış rakamları görülebilmektedir.

Bu da yapılan promosyonlarda ilgili bizi yönlendirmekte ve müşterinin daha çok hangi reklam veya promosyonu tercih ettiğini görebilmemizi sağlamaktadır.

Bu yazılım AUTO ANALİZ OTO EKSPERTİZ SERVİSLERİ tarafından ücretsiz olarak verilecektir.

SERVİS NOKTASI STANDARTLARI VE ÖZELLİKLERİ

AUTO ANALİZ OTO EKSPERTİZ SERVİSLERİ kurulum standartları konusunda her türlü danışmanlık hizmeti firmamız tarafından verilecektir.

Bölge konumu netleştikten ve açılacak olan AUTO ANALİZ OTO EKSPERTİZ SERVİSLERİ noktası için yer tespiti onaylanıp, kira kontratın imzalandıktan sonra AUTO ANALİZ OTO EKSPERTİZ SERVİSLERİinşa, dekorasyon, teknik ve açılış planlama bölümleri devreye girecektir.

Servis noktasının dekorasyonu tek tip olup, konseptin yapısına uygun yerleşim ve dekorasyon projeleri ve uygulaması, anlaşmalı mimari ekipler tarafından hazırlanmaktadır.

Dekorasyon ve inşaat masrafları franchise alan işletmeye aittir.

FRANCHISING SİSTEMİNİN FAYDALARI NELERDİR?

(Ulusal Franchising Derneğinden (UFRAD) alıntıdır)

ROYALTY BEDELİ NEDİR, NEDEN ÖDÜYORUM?

Royalty bedeli her verilen rapor başına AUTO ANALİZ OTO EKSPERTİZ SERVİSLERİ’ne ödenen Franchise bedelidir. Bu bedel yapılan ekspertiz başına 10TL’dir.Royalty bedeli karşılığında işyerinizi açtıktan sonra AUTO ANALİZ OTO EKSPERTİZ SERVİSLERİ ‘nin anlaşma süresince devam edecek olan desteklerinden yararlanacaksınız.

ROYALTY BEDELİ BÖLGEYE GÖRE DEĞİŞİYOR MU?

Royalty bedeli sabittir, sözleşme süresi boyunca değişmez.

NE KADAR KAZANIRIM?

Ne kadar kazanacağınız servis noktanızı ne kadar iyi işleteceğinize bağlıdır. AUTO ANALİZ OTO EKSPERTİZ SERVİSLERİ size servis noktanızı en iyi şekilde işletmeniz için gerekli know-how,eğitim, operasyon ve pazarlama desteğini sağlar.Kazancınız tüm ticari işletmelerde olduğu gibi burada da iş yönetiminiz,performansınız ve en önemlisi uygulama ekip sayınız ile bağlantılıdır.

EKSPERTİZ MAKİNE ve TÜM CİHAZLARIN TEMİNİ - KURULUMU NASIL OLACAK?

Makine ve tüm cihazlar Ekte verilen listede olduğu gibi AUTO ANALİZ OTO EKSPERTİZ SERVİSLERİ tarafından alınacak. Kurulum ve gerekli eğitim AUTO ANALİZ OTO EKSPERTİZ SERVİSLERİ tarafından bayiye ücretsiz verilecektir.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ